sobota, 6 lipca 2013

Wielkie zmiany w życiu Jasia

Dawno nie pisałam. Od ostatniego wpisu na blogu w życiu mojego synka wiele się wydarzyło.
Jaś dorasta (śmiesznie to brzmi, hehehe).

Lista osiągnięć Jasia w porządku chronologicznym:

 1. Marzec - Jan odsmoczkowany!

 2. Od końca kwietnia uczymy się załatwiać na nocniczek. W 100 % udało nam się pozbyć pieluszki na początku lipca. Jasiek korzysta z sedesu przy pomocy nakładki zarówno w dzień jak i w nocy. Jest już całkowicie odpieluchowany!!!

 3. Od około miesiąca brzdąc zrezygnował z drzemki poobiedniej. Teraz chodzi spać ok. 20.00 wieczorem i przesypia całą noc w swoim łóżku.

 4. Od ok. 2 tygodni Jaś potrafi pić z kubeczka.

 5. Bardzo dobrze rozwinęła się Jaśkowi mowa, gada jak najęty i wszystko powtarza.

 6. Od kilku dni wkroczył w etap zadawania pytań: A co to? A po co to? A dlaczego? (czasem bywa to meczące).

 Z dziecięcych upodobań zostało mojemu malcowi picie mleka z butelki. Mleczko podane w tym naczyniu smakuje najlepiej. Jaś wypija porcję rano i wieczorem.

Od końca kwietnia zmagamy się także z licznymi chorobami Jasia. Zaczęło się od zwykłego przeziębienia a skończyło na zapaleniu oskrzeli, które od tego czasu synek miał już dwukrotnie, niestety kilka razy konieczne było podanie antybiotyku. Jest podejrzenia alergii. Aktualnie szukamy dobrego alergologa.

5 komentarzy:

 1. Takie oskrzela skorelowane z alergią to mogą być niestety roztocza. Zanim będziecie mieli wyniki, najlepiej pozbyć się z domu tapet, dywanów i zasłon. No i nawilżacz powietrza, nawet w sezonie letnim. Zawsze maluchowi będzie lżej. Poza tym mojemu bratu alergikowi pomagała na w kółko chore gardło kiszona kapusta, tylko trzeba szukać tej bez octu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za cenne uwagi. Tapet, dywanów ani zasłon nie mamy ale czytałam gdzieś, że przy alergii też można pozbyć się kwiatów bo tam spora ilość roztoczy i kurzu się osadza.

   Usuń
 2. oj dużo już umie! bystry chłopczyk

  http://www.kolanapiety.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. http://mamimunka.blogspot.com/ Zapraszam, dopiero zaczynam i liczę na obserwację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a dlaczego? najlepsze pytanie, które nie ma końca

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.